Warsaw Summer Jazz Days 2022

Strona główna / Warsaw Summer Jazz Days 2022 / 4-6 lipca 2022

Koncerty niebiletowane

4-6 lipca 2022
godz. 19.00
Klub Pardon To Tu
Kolejność wykonawców w ramach dnia koncertowego może ulec zmianie.
Wykonawcy występują po sobie od godz. 19 bez specjalnych przerw

Wykonawcy

<strong>4 lipca 2022</strong><br>Szamburski / Nowacka / Zemler
4 lipca 2022
Szamburski / Nowacka / Zemler
<strong>5 lipca 2022</strong><br>Tropical Soldiers In Paradise
5 lipca 2022
Tropical Soldiers In Paradise
<strong>6 lipca 2022</strong><br>Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
6 lipca 2022
Jachna / Mazurkiewicz / Buhl

więcej o wykonawcach

 • 4 lipca 2022
  Szamburski / Nowacka / Zemler
  <strong>4 lipca 2022</strong><br>Szamburski / Nowacka / Zemler

  Szamburski / Nowacka / Zemler

  4 licpa 2022 w ramach WSJD, na deskach Pardon ToTu wystąpią dla Państwa: Paweł Szamburski, Hubert Zemler oraz Antonina Nowacka. Będzie to pierwsze sceniczne spotkanie tych niezwykłych artystów i specjalnie na tę okazję przygotowany program.

  Muzyka na klarnety przetwarzane elektronicznie, perkusję, metalofon oraz głos – to mieszanka minimalizmu, muzyki ludowej, religijnej, transu i ekstazy. To połączenie sił muzyków wywodzących się z różnych środowisk artystycznych, których ścieżki przeplatały się jednak (najczęściej na festiwalu Unsound), a fascynacje muzyczne dotykają podobnych sfer i estetyk.

   

  ANTONINA NOWACKA / Lamunan, by Antonina Nowacka

  wokalistka / kompozytorka / artystka dźwiękowa

  Zainteresowana głosem jako najbardziej organicznym syntezatorem. Stosuje praktyki poza-akademickie inspirowane muzyką folkową oraz tradycyjną kultur wschodnich. Posługuje się rozszerzonymi technikami wokalnymi, rezonansem przestrzeni jak i głębokimi formami przekształcania oraz syntezy dźwięku, tworząc minimalistyczne, wyobrażeniowe pejzaże.

  Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, stypendystka Ministerstwa Kultury Indonezji w zakresie muzykologii, studentka klasycznego wokalu hindustani pod okiem mistrzyni stylu Gwalior – Shashwati Mandal. Współtwórczyni multidyscyplinarnego zespołu WIDT oraz duetu muzycznego Mentos Gulgendo.

   

  PAWEŁ SZAMBURSKI / szamburski

  klarnecista / kompozytor / animator kultury.

  Studiował antropologię kultury oraz muzykologię na UW.

  Od 20 lat aktywnie działa na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Związany ze środowiskiem artystycznym Lado oraz wytwórnią Lado ABC – realizuje festiwale, koncerty, warsztaty edukacyjne aktywnie przyczyniając się do promocji i upowszechniania nowej muzyki polskiej.  Szamburski współtworzy zespół BASTARDA, który w nowatorski sposób reinterpretuje muzykę dawną (średniowieczną i renesansową), a także inspiruje się szeroko pojętym folklorem – w tym chasydzkimi Nigunami, pięśniami Fado, a także polską muzyką ludową. W duecie SZAZA – Szamburski/Zakrocki – artysta działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego czy słuchowisk radiowych. Paweł Szamburski tworzy również projekty solowe min: „Ceratitis Capitata” nawiązujący do muzyki liturgicznej pięciu wielkich religii basenu Morza Śródziemnego czy „Uroboros” stanowiący muzyczny komentarz dla najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka. W swojej pracy twórczej i kompozytorskiej najczęściej wykorzystuje klarnety, głos oraz elektronikę.

   

  HUBERT ZEMLER / Hubert Zemler

  perkusista / kompozytor

  Urodził się w 1980 roku w Warszawie. Perkusista, kompozytor i improwizator swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami. Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy,  elektroniki  i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem , Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Johnem Tilbury, Agusti Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Piotrem Kurkiem (Piętnastka), Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina, Zvanai), Piotrem Bukowskim (duet „Opla”), zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble czy grupą Mitch&Mitch.

 • 5 lipca 2022
  Tropical Soldiers In Paradise
  <strong>5 lipca 2022</strong><br>Tropical Soldiers In Paradise

  Powiew lata w środku zimy – Tropical Soldiers in Paradise powracają na salony w odświeżonym składzie

  ‘Atversailles I’ to pierwsza z dwóch nowych EP zespołu Tropical Soldiers in Paradise, nagranych pewnego upalnego popołudnia w sercu Warmii. Z pozoru drobne zmiany w składzie wpłynęły dość znacząco na aktualne brzmienie grupy – w premierowych utworach po raz pierwszy można usłyszeć gitarę basową Tymka Bryndala (Pokusa), a do arsenału Marcina Sojki, niezmiennie odpowiedzialnego za fundament rytmiczny w postaci bitów z MPC oraz charakterystyczne dla muzyki TSiP partie ksylofonu, dołączyła prawdziwa perkusja.

  Na ‘Atversailles’ zespół muzycznie kontynuuje swoją egzotyczną podróż w odległe tropiki, na pograniczu jazzu, lounge i hip-hopowych bitów.

  W dniu premiery pierwszej EP wystartuje również preorder 12” winyla zawierającego zarówno ‘Atversailles I’, jak i ‘Atversailles II’. Druga EP, wraz z winylem, pojawi się 22 kwietnia.

  Po długiej i wyczerpującej podróży oddział TSiP natrafił na porzuconą w gęstym lesie budowlę. Z zewnątrz przypominała opuszczony pałac, przejęty przez dziką roślinność. Bramy wejściowej pilnował czarny baran, który wprowadził ich do wnętrza. Pierwsze pomieszczenie było dawną salą balową. W kątach leżały porozrzucane talerze, dzbany i puchary. Ze środka posadzki wyrastało drzewo o dziwacznych owocach. W sali obok znajdowały się potrzaskane fortepiany i inne instrumenty. Dalej sypialnie porośnięte mchem zwisającym z baldachimów, kap i tapet. Na dziedzińcu w gęstej trawie walały się fragmenty figur, kamiennych głów i ramion. W zdziczałym ogrodzie na dnie wyschniętych fontann piętrzyły się monety a dalej łaźnie i baseny porośnięte lotosem. Całość zamykała sala wyłożona dywanami, na których fikuśne mebelki piętrzyły się w wielopiętrowe stosy. Zza szczytów tych konstrukcji można dojrzeć panoramę całej okolicy.

 • 6 lipca 2022
  Jachna / Mazurkiewicz / Buhl
  <strong>6 lipca 2022</strong><br>Jachna / Mazurkiewicz / Buhl

  Jachna/Mazurkiewicz/Buhl 

  Po dobrze przyjętym albumie „Dźwięki Ukryte” trio postanowiło nagrać kolejny.
  Album „God’s Body” zarejestrowano w czerwcu 2017 roku w łódzkiej Fabryce Sztuki.
  Czas jaki minął od nagrania i wydania pierwszego albumu został pracowicie spożytkowany na koncertowanie w całym kraju co wpłynęło na większe interakcje muzyczne tria.
  Jak zwykle podczas nagrania kluczowe było miejsce. Fabryka Sztuki pełna zróżnicowanych akustycznie pomieszczeń okazała się bardzo odpowiednią do tego celu przestrzenią, a zastana tam akustyka stała się dla muzyków silnym źródłem inspiracji podczas sesji, w efekcie czego powstała muzyka jest jeszcze bardziej poszukująca i „zatopiona” niż ta z „Dźwięków Ukrytych”.
  Za stronę graficzną God’s Body” odpowiada Jarek Koziara, twórca plastycznego oblicza Voo Voo, WOŚP oraz wielu innych wyjątkowych przedsięwzięć artystycznych.

  Wojciech Jachna – trabki, fx
  Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, elektronika
  Jacek Buhl – perkusja

  „Jachna / Mazurkiewicz / Buhl to de facto supergrupa.” Bartek Chaciński , POLITYKA
  „Trio Jachna/Mazurkiewicz/Buhl działa jak jeden organizm; myślą w ten sam sposób, oddychają tymi sami dźwiękami oraz inspirują się nawzajem.” Łukasz Komła, Nowa Muzyka
  Spotkanie trzech, tak ważnych na dzisiejszej scenie polskiej muzyki improwizowanej postaci, zaowocowało muzyką tajemniczą i nietuzinkową, w której zasłuchanie się wyzwala wyjątkowe emocje. Robert Ratajczak, LongPlay
  „Każdy z tych trzech artystów to wielkie nazwisko w świecie polskiej muzyki niezależnej. FYH

pamiętaj

Koncerty biletowane

WSJD2022
Dzień 1
Klub Stodoła
07
lipca
czwartek, g. 19
Dzień 1 / Klub Stodoła
Delvon Lamarr Organ Trio
Theo Croker “BLK2LIFE”
Makaya McCraven
Sektor 1 220 zł
Sektor 2 180 zł
Sektor 3 150 zł
WSJD2022
Dzień 2
Klub Stodoła
08
lipca
piątek, g. 19
Dzień 2 / Klub Stodoła
Kris Davis - Diatom Ribbons
James Brandon Levis Quartet - „Code of Being”
Christian McBride And Inside Straight
Sektor 1 220 zł
Sektor 2 180 zł
Sektor 3 150 zł
WSJD2022
Dzień 3
Klub Stodoła
09
lipca
sobota, g. 19
Dzień 3 / Klub Stodoła
NIMiT Jazzowy debiut fonograficzny - Artur Małecki & The Creature
ILL Considered
Stanley Clarke N 4 EVER QUINTET
Sektor 1 220 zł
Sektor 2 180 zł
Sektor 3 150 zł
WSJD2022
Dzień 4
Klub Stodoła
10
lipca
niedziela, g. 19
Dzień 4 / Klub Stodoła
NIMiT Jazzowy debiut fonograficzny - Ziółek Kwartet
Cécile McLorin Salvant
Steve Coleman and Five Elements
Sektor 1 220 zł
Sektor 2 180 zł
Sektor 3 150 zł

Cena biletów

cena obejmuje cały dzień
Parter rząd Balkon rząd
1-10 1A, 2A
220zł
Parter rząd Balkon rząd
11-17 1-5
180zł
Parter rząd
od 18
150zł

Cena Karnetów

cena obejmuje dni
7-10 lipca 2022
Parter rząd Balkon rząd
1-10 1A, 2A
750 zł
Parter rząd Balkon rząd
11-17 1-5
600 zł
Parter rząd
od 18
500 zł

Kup karnet

Warsaw Summer Jazz Days