Jazz Jamboree 2024

Strona główna / Jazz Jamboree 2024 / Koncerty niebiletowane

Koncerty niebiletowane

Wykonawcy

15 pazdziernika 2024, g. 19.00
Prom Kultury
Marek Raduli Squad „Tribute to Zbigniew Jakubek”
Marek Raduli Squad „Tribute to Zbigniew Jakubek”
21 pazdziernika 2024, g. 19.00
Prom Kultury
Dr Zolo
Dr Zolo

więcej o wykonawcach

  • Marek Raduli Squad „Tribute to Zbigniew Jakubek”
    • Marek Raduli - gitara
    • Rafał Stępień - instrumenty klawiszowe
    • Tomasz Grabowy - gitara basowa
    • Paweł Dobrowolski - perkusja
    • Eskaubei - rap

    W maju 2023 roku po walce z ciężką chorobą zmarł Zbigniew Jakubek, wybitny pianista, kompozytor i pedagog, znany m.in. z działalności w zespole Walk Away oraz ze współpracy z Susan Weinert, Krzysztofem Ścierańskim czy Bernardem Maselim, a także z autorskiego Zbigniew Jakubek Quartet. Jego wieloletni przyjaciel Marek Raduli podjął się ukończenia materiału nad którym “Jaco” pracował za życia i doprowadził do wydania płyty. Koncert to hołd przyjaciół dla zmarłego artysty i przywrócenie do życia jego kompozycji.

  • Dr Zolo
    • Maciej Dymek – instrumenty klawiszowe
    • Paweł Kowalski – perkusja
    • Bartosz Smorągiewicz - saksofon

    Dr Zolo to wybuchowa mieszanka awangardowej elektroniki, jazzowych improwizacji, punk-rockowej dynamiki i folkowych melodii. Brzmienie duetu utkane jest z pulsujących rytmów perkusji, hipnotyzujących dźwięków syntezatorów i surrealistycznych pasaży mellotronu. Dr Zolo zabiera słuchaczy w niezapomnianą, pełną emocji i zaskoczeń muzyczną podróż, balansującą na granicy chaosu i harmonii.

    Dr Zolo: w tym szaleństwie jest metoda
    Czy w czasach sztucznej inteligencji, która w kilka sekund generuje gotowe utwory, warto poświęcać energię na tworzenie nowej muzyki? Dr Zolo to warszawski duet, który udowadnia, że jeszcze nie wszystko zostało w muzyce odkryte, a nowe brzmienia wcale nie muszą być trudne w odbiorze. Muzyka duetu jest wypadkową licznych inspiracji – od jazzu, przez rock, muzykę elektroniczną, aż do folku.

    Muzycy świadomie ograniczają liczbę używanych instrumentów, co paradoksalnie otwiera przed nimi nowe możliwości kreatywnych poszukiwań. Takie podejście wymusza innowacyjność i eksperymentowanie z dźwiękami, prowadząc do powstania oryginalnych i zaskakujących utworów.
    Efektem jest unikalna muzyka, która przyciąga słuchaczy poszukujących czegoś nowego i niesztampowego.
    W czasach, gdy sztuczna inteligencja generuję muzykę w mgnieniu oka, twórczość Dr Zolo staje się manifestem ludzkiej kreatywności i indywidualizmu. Ich muzyka jest dowodem na to, że autorska twórczość ma niepowtarzalną wartość, której nie da się zastąpić algorytmami. Dr Zolo to zespół, który nie boi się wyzwań i nieustannie poszukuje nowych dróg wyrazu, udowadniając, że prawdziwa sztuka pochodzi z serca i duszy artystów.

    Maciej Dymek – syntezator basowy, mellotron, pianino elektryczne
    Współpracował m.in. z zespołami Żywiołak i Administratorr Electro, gra w rockowym Tonny The Teaman, tworzy solowy projekt Volarek. Zdobywca pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie pianistycznym im. Janiny Garści w Stalowej Woli. Występował na wielu scenach w Polsce i w Europie, m. in. na festiwalach Open’er, Przystanek Woodstock, Ethnoport. Wszechstronny artysta, który łączy różnorodne gatunki muzyczne, tworząc unikalne brzmienia na pograniczu elektroniki, rocka i jazzu.

    Paweł Kowalski – perkusja
    Wybitny perkusista znany z projektów Latające Pięści, Stop Mi, Amarok, Administratorr Electro, Dildo Baggins. Laureat nagrody Tryton dla największej osobowości artystycznej na 42 edycji Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA, głównej nagrody podczas Nowodworskiego Festiwalu Rockowego, finalista konkursów w Jarocinie i w Sopocie. Eksperymentuje z różnorodnymi technikami perkusyjnymi, stale poszukuje nowych form wyrazu, łączy techniczną biegłość ze spontanicznymi improwizacjami.

    Bartosz Smorągiewicz – saksofon
    Ukończył saksofon jazzowy oraz kompozycję na Akademii Muzycznej w Wuerzburgu. Studiował na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 2023 prowadzi Orkiestrę Jazzową Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
    Zwycięzca konkursu amerykańskiej organizacji „Meet The Composer”. Laureat I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. Stypendysta fundacji Leni Geisler Stiftung.
    Jako jedna z kilkunastu osób z całego świata został zaproszony do udziału w legendarnych warsztatach kompozytorskich założonych przez Boba Brookmayera, a obecnie kontynuowanych przez Jima McNeelyego, BMI Jazz Composers’ Workshop, odbywających się w Nowym Jorku.
    Miał przyjemność współpracować z wieloma słynnymi artystami m.in.: Nils Petter Molvaer, Dave Douglas, Leszek Możdżer, Andy Sheperd, Kayah, Monika Brodka, Wojciech Waglewski, Jerzy Kornowicz, Milo Kurtis, Krzysztof Knittel, Agata Zubel, Natalia Sikora, Dariusz Stachura, prof. Jim McNeely, prof. Hans Peter Salentin, prof. Leszek Żądło, prof. Mike Svoboda, dr hab. Ryszard Borowski, dr hab. Krzysztof Przybyłowicz, dr Rafał Grząka, dr Zbigniew Wrombel, dr Steve Hunt, dr Maciej Fortuna, Marcin Masecki, Krzysztof Gradziuk, Izabela Buchowska, Paweł Pańta, Józef Eliasz, Michał Jaros, Krzysztof, Lenczowski, Kuba Kujawa, Andrzej Święs, Miłosz Oleniecki, Jan Stokłosa,  Lewis Robinson, Christian Fabian, John Blair,  Rehan Syed, Harald Oeler, Bertram Oeler, Max Ludwig, Felix Himmler, Markus Geiselhart, Sylwia Bialas, Nobuko Miyazak, Emi Inaba, Patryk Piłasiewicz, Piotr Wrombel, Katarzyna Stroińska, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Dorota Samsel, Maciej ‘Tryfonidis’ Bielawski,  Waldemar Franczyk, Maciej Wojcieszuk, Mark Sheperd.
    Koncertował na licznych festiwalach: Tokio Jazz Festival, International Chopin and Friends Festival (Nowy Jork), Jazz Jamboree, Folk Blues & Rock Festival w Czechach, Rokov Festiwa w Białorusi, Bayerisches Weekend in Regensburg, Heilbronne Jazztage, Wuerzburger Giterrentage, Django Festival in Burgthann, Jazztage Gaggenau, w Niemczech, Festiwal Mniejszości Narodowych w Warszawie, Festiwal Muzyka Świata w Warszawie, Jazz w Parku Dreszera w Warszawie, Staromiejskie koncerty jazzowe i kameralne w Poznaniu, Manu Summer Jazz Sundays w Łodzi, Festiwal Telemannowski w Żarach, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Sztuki Naiwnej w Katowicach, Festiwal  Goodfest Polish New Music w Dębicy, Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie, Emanacje, Chopin na Krakowskim Przedmieściu, Seifert Competition w Krakowie, Red Bull Music Academy Warszawa, Dzieżgońskie Spotkania z Old Jazzem, Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich, Letnia Akademia Jazzu w Łodzi, Jazz na Kresach w Zamościu, Festiwalu Filmowym NNW w Gdyni, Festiwal Zbliżenia Kultur „Melodie Bożych Trąb” w Łochowie, Puls Wolności Warszawa, Jazz nad Niegocinem, Kemerynki w Koszalinie, Wjazd Króla, Audio Stage, Lubliner Festival, Piątki z Jazzem we Wrześni, Festiwal Trzech Kultur.

pamiętaj

Koncerty biletowane

JJ2024
Dzień 1
Warszawa Klub Stodoła
25
października
piątek, g. 19
Dzień 1 / Warszawa Klub Stodoła
Joanna Duda Trio
Kris Davis – DIATOM RIBBONS
Christian Scott - Chief Adjuah Quintet
Sektor 1 330 zł
Sektor 2 280 zł
Sektor 3 220 zł
JJ2024
Dzień 2
Warszawa Klub Stodoła
26
października
sobota, g. 19
Dzień 2 / Warszawa Klub Stodoła
Tomasz Chyła Quintet feat.: Kebbi Williams
Phaorah Sanders’Harvest Time Experiment feat. : Joshua Abrams,Tisziji Muñoz,Ill Considered Trio
Sun Ra Arkestra
Sektor 1 330 zł
Sektor 2 280 zł
Sektor 3 220 zł
JJ2024
Dzień 3
Warszawa Klub Stodoła
27
października
niedziela, g. 19
Dzień 3 / Warszawa Klub Stodoła
Raffaele Matta Trio
Eivind Aarset Quartet
Tu-Ner : Trey Gunn - Pat Mastelotto - Markus Reuter
Sektor 1 330 zł
Sektor 2 280 zł
Sektor 3 220 zł

Cena biletów

cena obejmuje cały dzień
Parter rząd Balkon rząd
1-10 1A, 2A
330zł
Parter rząd Balkon rząd
11-17 1-5
280zł
Parter rząd
od 18
220zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa
Projekt współfinansowany przez STOART
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Muzyki i Tańca m.st. Warszawa STOART Polskie Radio RDC Polskie Radio Dwójka