Program festiwalu

Strona główna / Program festiwalu

Festiwal rozpoczyna dwudniowa gala polskich zespołów, których liderzy i ich muzycy stali się bohaterami jazzowych mediów. Docenieni nie tylko przez rodzime redakcje, ale i przez największe tuzy jazzowych krytyków zaprezentują się publiczności festiwalowej. Ich projekty muzyczne staną się niebawem, bądź są już pożądanymi dla wielu organizatorów koncertów czy festiwali jazzowych. Warsaw Summer Jazz Days będzie promotorem tych wykonawców.

Gwiazdą drugiego dnia będzie jeden z najlepszych gitarzystów wszechczasów – Al Di Meola ze swoim Trio. Był wielokrotnie na festiwalu, a najbardziej w pamięci pozostają koncerty tria: John McLaughlin/Al Di Meola/Paco de Lucia (organizowane przez naszą agencję koncertową ).

Zgodnie z trendem ostatnich lat trzeci dzień to erupcja angielskiego jazzu, współczesnej mieszanki muzyki klubowej, elektroniki i kolorytu dzisiejszego świata. Wszystkie trzy zespoły są oczekiwanymi przez naszą jazzową publiczność. Skorelowanie ich występu jednego dnia było nie lada wyzwaniem. Występ Chelsea Carmichael i jej kwartetu będzie niewątpliwie wydarzeniem festiwalu. Świadomie promowana u boku największych gwiazd współczesnego show-biznesu stała się już oczekiwaną osobą.

Czwarty dzień festiwalu to uczta dla fanów współczesnego jazzu. Trzy projekty odzwierciedlają różne gatunki współczesnej muzyki improwizowanej. Immanuel Wilkins i jego kwartet, to emanacja dzisiejszego jazzu pełnego energii i intelektualnych zagadek. New York United zaś będzie czarnym koniem festiwalu. Młodzi i znani europejscy muzycy towarzyszący guru światowego jazzu- Danielowi Carterowi jak i On sam staną się przyczynkiem owacji na stojąco. Finał tego dnia to występ kwintetu wspaniałej basistki Lindy Oh z jej najnowszym kwartetem. Dla niewtajemniczonych warto nadmienić, iż grała m.in. z Waynem Shorterem czy Vijay Iyerem. Ten koncert to gratka dla prawdziwych fanów współczesnego jazzu.

Ostatni wieczór festiwalu rozpocznie „najlepszy” towar eksportowy z Polski, czyli Maciej Obara Quartet. Ten polsko-norweski zespół wydający również dla wytwórni ECM koncertuje na całym świecie z dużym powodzeniem, więc warszawski występ będzie na pewno oczekiwany. Kolejnym faworytem festiwalu, szczególnie dla mnie będzie Oktet wybitnego wibrafonisty Joela Ross’a z projektem „Parables”. To formacja wielu wybitnych instrumentalistów, którzy prezentują znakomite kompozycje lidera z jego fantastycznymi aranżacjami. Finał trzydziestej drugiej edycji festiwalu to występ Dave Holandia Quartet. Gościł na festiwalu już kilkukrotnie z różnymi tuzami światowego jazzu, a teraz pojawi się ze swoimi sprawdzonymi przyjaciółmi.

Serdecznie zapraszam.

Warsaw Summer Jazz Days 2023

KONCERTY NIEBILETOWANE

5 lipca 2023 (19.00 Klub Stodoła)

 • Niechęć
 • Tymon Tymański YassTet

KONCERTY BILETOWANE

6 lipca 2023 (19.00 Klub Stodoła)

 • Marek Pospieszalski Oktet
 • Wojtek Mazolewski Quintet
 • Al Di Meola Trio

7 lipca 2023 (19.00 Klub Stodoła)

London Jazz Night:
 • Ebi Soda
 • Doom Cannon Quartet
 • Chelsea Carmichael Quintet

8 lipca 2023 (19.00 Klub Stodoła)

 • Immanuel Wilkins Quartet
 • Linda May Han Oh Quintet
 • New York United

9 lipca 2023 (19.00 Klub Stodoła)

 • Maciej Obara Quartet
 • Joel Ross Nonet „Parables”
 • Dave Holland Quartet
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Warsaw Summer Jazz Days 2023 – Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zrealizowano we współpracy z Narodowym Centrum Kultury
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Muzyki i Tańca Narodowe Centrum Kultury m.st. Warszawa

Warsaw Summer Jazz Days